Bevisst uten 'jeg'
Det som dukker opp som tanker eller ideer, har ingen egen tilværelse uten et 'jeg'. De står alltid i forbindelse med et 'jeg' som opplever dem, og kan ikke eksistere løsrevet fra dette. Derfor er det nettopp dette «jeg-et» som setter selve tankeprosessen i gang..
'Du', 'dem' og 'han' eller 'hun' – får først form når det er et 'jeg' . Uten 'jeg' finnes de ikke, selv om alle tre virker å oppstå og forsvinne i samtidig
Etter / eller før praktisering av Kriya Yoga - gå dypt inn i din bevissthet, tilbake til kilden der forestillingen om et 'jeg', en individuell identitet, først blir til.
Da begynner meditasjon virkelig å bli spennende 😊
2
0 comments
Erlend Falck
4
Bevisst uten 'jeg'
Kriya Norge
skool.com/kriya-yoga
Kriya Yoga er meditasjonspraksis for spirituelle søkende som tar deg direkte til erfaringen av indre fred. Fra Babaji og Lahiri Mahasaya sin tradisjon
Leaderboard (30-day)
Powered by