User
Write something
Vapaa keskustelutunti is happening in 5 days
Osakkeiden analysointitaulukkoon automatisointia
Moikka kaikille! Olemme päivittäneet osakkeiden analysointitaulukkoa muutamalla lisäautomaatiolla, esim. taulukko hakee nyt muutamia uusia tunnuslukuja automaattisesti google financesta. Taulukko löytyy Työkalut myös osiosta. Tässä suora linkki: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IuBI1GDsEWIPrvgc8pGJUszJ50ccPvDeHZ4u44-uYp8/edit?usp=sharing
0
0
Vapaa keskustelutunti tänään klo 18
Lisäsin vapaita keskustelutunteja kalenteriin. Huomasin, että ne olikin päättyneet tuossa pari viikkoa sitten. Eli tänään olisi taas tarjoilla vapaata keskustelua klo 18:00. Stocks for Life -kalenterissa linkki siihen. Tervetuloa!
0
0
Tekoälykuplasta
Olen itse paljon pohtinut tätä tekoälysegmenttiä sijoittamisessa, että ollaanko kuplassa ja milloin sitten se puhkeaa.. Tässä oli mielestäni hyvä artikkeli Jukka Oksaharjulta aiheeseen liittyen: Tekoäly ei ole vielä osakemarkkinakupla | Nordnet https://share.google/O3lRCPKAJ3A1yoHEM
1
0
Kurssilla käytettävä tekniikka
Ehdotus seuraavan kurssin alkuvaiheeseen: parin vapaan keskustelutunnin aikana on noussut esiin tarve saada, ennen varsinaista kurssimateriaalia, lyhyt esittely käytettävästä tekniikasta. Tämä siis koskee Slack, Skool, Google Drive ja Exceliä - mitä ne ovat ja miten löytyvät helposti ja miten opetella käyttöä (lähinnä Exceliä). Näiden käyttö olivat minulle ja muutamalle muullekin hämmennystä aiheuttavia.
Kurssin loppuvaiheen aikataulut
Hei! Saisiko tänne vielä koostettuna järjestelmien käyttöoikeuksien päättymisajankohdat, kiitos! 😊
1-30 of 62
powered by
Stocks for Life (suljettu)
skool.com/stocks-for-live-6469
Tämä on Stocks for Life valmennuksen ryhmä, joka on aivoina vain valmennuksessa oleville.
Build your own community
Bring people together around your passion and get paid.
Powered by