Activity
Mon
Wed
Fri
Sun
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
What is this?
Less
More

Memberships

SunMoney Magyarország

873 members • Free

68 contributions to SunMoney Magyarország
A technológia, ami miatt idejöttünk. - Mexikó 📚 5. nap
Az elmúlt napokban megmutattam a problémát. A számokat. A helyszínt. A valóságot. Ma megmutatom a megoldást. Pontosabban azt a technológiát, ami miatt a SunMoney Mexikóban van. Mert ez nem egy átlagos újrahasznosítási projekt. Ez valami más. És ma szeretném, hogy ti is ugyanúgy lássátok, ahogy én látom. ⚙️ Először is – miért nem működött eddig semmi más? Mielőtt a megoldásról beszélünk, értsük meg, miért volt eddig megoldatlan ez a probléma. A hagyományos gumiabroncs-feldolgozás legnagyobb ellenségei: ❌ Darálás – a legelterjedtebb módszer. Hatalmas ipari darálókkal porrá őrlik a gumiabroncsot. Hangzik egyszerűnek? Az is – de rendkívül energiaigényes folyamat. Egy átlagos feldolgozó üzem darálással akár több száz kilowattóra villamos energiát fogyaszt tonnánként. Ez azt jelenti, hogy már az alapfolyamat is drága, nehezen nyereséges és nehezen skálázható. ❌ Égetés – a legolcsóbb, leggyorsabb – és a legkárosabb. Erről már a 4. napon részletesen beszéltünk. ❌ Mechanikai aprítás – részleges megoldás, de a végterméket nehéz értékesíteni, mivel nem elég tiszta az alapanyag. A közös nevező? Mindegyik drága, szennyező, vagy nem skálázható. Vagy mindhárom egyszerre. A mi technológiánk – lépésről lépésre Ez az a pont, ami engem is igazán megfogott, amikor először hallottam róla. 1. lépés – A különleges szétbontás ⚡ A folyamat nem darálással kezdődik. Ez az első és talán legfontosabb különbség. Egy speciális, minimális energiabefektetést igénylő eljárással bontjuk szét a gumiabroncsot. Az eljárás lényege, hogy nem erővel törjük szét az anyagot – hanem irányítottan, kontrolláltan választjuk szét az összetevőit. Az eredmény három összetevő: ✅ Tiszta gumimorzsá – fémtől és szennyeződésektől mentesen ✅ Acélhuzal – közvetlenül újrahasznosítható az iparban ✅ Minimális textilmaradvány – ez az egyetlen melléktermék, ami nem kerül tovább feldolgozásra Miért fontos ez? Mert a hagyományos darálással szemben ez az eljárás töredék energiát igényel. Ez az, ami gazdaságossá teszi az egész folyamatot már az első lépéstől.
A technológia, ami miatt idejöttünk. - Mexikó 📚 5. nap
12 likes • May 31
Úgy gondolom, hogy a technikai szén ami a legértéesbb.
8 likes • Jun 2
Köszönöm az értékes információkat!
Mexikóváros - 📸 3. nap
Kérdés, ami engem is foglalkoztatott, mielőtt idejöttem. 🤔 Tegnap megmutattam a számokat – 1,5 milliárd gumiabroncs évente, 50-80 év lebontási idő, 100+ mérgező anyag. Ma egy kicsit másképp közelítsük meg a témát. Mert mielőtt valaki megoldást keres, érdemes megkérdezni: Ti hogyan gondolkodtok erről? Képzeljétek el ezt a helyzetet: Egy mexikói városban vagy. Előtted 10 000 tonna elhasznált gumiabroncs. Nincs rá költségvetés, nincs rá infrastruktúra. A lerakó tele van. Az emberek elégedetlenek. Mit tennél? 👇 Szavazz az alábbi opciók közül – és ami fontosabb: írj kommentbe, miért azt választottad! 🗳️ A szavazás: A) 🔥 Elégetném – legalább energia keletkezik belőle B) 🏗️ Építőanyagként használnám fel – útburkolat, töltőanyag C) ♻️ Megvárnám, amíg van technológia a feldolgozásra D) 💡 Bevonnék egy innovatív céget, aki megoldja helyettem Miért kérdezem ezt? Mert pontosan ezek az opciók forogtak a mexikói döntéshozók asztalán is az elmúlt évtizedekben. Az A) – mérgező, tiltott, mégis ez történik a legtöbb helyen. A B) – részleges megoldás, de nem kezeli a teljes mennyiséget. A C) – addig a probléma csak nő. A D) – ez az, amit mi képviselünk. De ahhoz, hogy működjön, a piacnak is készen kell állnia. Mexikó most ért el arra a pontra, ahol a D) opció gazdaságilag is megéri. Ez az ablak, ami most nyitva van – és amit a SunMoney most használ ki. Egy személyes gondolat: Három napja vagyok itt, és minden egyes tárgyaláson, minden egyes helyszíni bejáráson ugyanazt érzem: Ez nem egy "majd egyszer megoldjuk" projekt. Ez egy most kell cselekedni pillanat. Az ilyen pillanatok ritkák. Ti melyiket választanátok? Szavazzatok és írjátok meg a kommentben a gondolataitokat – minden véleményre válaszolok ma! Holnap megmutatom az első igazi helyszíni tapasztalatokat – fotókkal, valós benyomásokkal, semmi szépítés nélkül.
Mexikóváros - 📸 3. nap
10 likes • May 30
Szerintem egyértelmű. A D opció.
Alaprendszer
Sziasztok! Milyen linken lehet regisztrálni a scool-ba? Az én linkemen ez jön be. https://www.skool.com/signup?ref=b549b129da274908aa0f25fbda4740c6 Köszönöm a segítségeteket!
🌱 Van egy régi történet, amit ma újra el kell mondani.
Egy kisvárosban volt egy kút. A víz mindenki számára elérhető lett volna — de senki nem húzta fel, mert mindenki várta, hogy a másik kezdje el. A kút sosem ürült ki. Csak ott állt. És a falu szomjas maradt. Kaptam egy kommentet, ami nagyon megérintett: "A válaszom a REMÉNY — hogy mielőbb beindul az egész." Ezt érzem én is. Ezt érzi sok tag. És teljesen érthető. De hadd tegyek fel egy kérdést: 👉 Mi az "egész", aminek be kell indulnia? Mert a SunMoney nem egy rakéta, amit valaki egyszer begyújt — és utána mindenki élvezi. A SunMoney egy közösség. És a közösség te vagy. Meg én. Meg mindenki, aki ma itt van. A naperőművek dolgoznak. Nap mint nap termelik az energiát, függetlenül tőlünk. ☀️ De a közösség — az emberek, a kapcsolatok, az aktivitás — az tőlünk függ. Ha mindenki vár, semmi nem indul be. Ha mindenki tesz egyet — még egy kis lépést — a rendszer felgyorsul. Nem kell nagy dolgot tenni. Elég lehet: ✅ Megosztani egy posztot ✅ Behívni valakit egy webináriumra ✅ Megkérdezni egy ismerőst: "Hallottál már a SunMoney-ról?" ✅ Rendbe tenni a saját fiókodat — és aktívvá válni újra Az a tag, aki ezt a kommentet írta, már ezt csinálja. Visszatért, aktív lett, és elkezdte rendbe tenni a saját dolgait. Ez pontosan az a lépés, amitől a rendszer él. 🙌 A remény szép dolog. De a remény + egy lépés — az már változás. Mit teszel te ma?
6 likes • May 18
Ebben a hónapban is gyűjtöm a wattokat, és így is növelem a saját naperőművemet.
4 likes • May 21
Sziasztok! Hogyan lehet, milyen linken lehet csatlakozni a SunMoney scool-ba?
Crypto
Segítség kérése! Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni a következő probléma megoldásában. Sajnos én nagyon kezdő vagyok a crypto világában, ezért kérem a segítségeteket. Az egyik munkatásam kikérte a jutalékát, de nem tud bejutni a MetaMask számlájába. A kérdés, van - e mód arra, hogy új jelszót kérjen, vagy új számlát nyisson, és a régit törölve, az újat kösse össze a SAS-al? Ha ezek közül egyik sem járható, akkor a későbbiekben hogyan jut hozzá a pénzéhez? Most még csak 20Euró. Van valamilyen megoldás? Köszönöm, ha segítetek!
5 likes • May 20
Segítetek!
7 likes • May 21
@István Homoki, @Attila Kunsági, @Peter Eller Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. El küldöm a bejegyzéseteket a munkatársamnak, és remélem segít a feladat megoldásában!
1-10 of 68
Tiborné Berg
6
1,319points to level up
@tiborne-berg-7496
Bergné Anna vagyok. Nyugdíjas. 2014-ben csatlakoztam a sunmoney csapatához. Itt nem csak a Földnek segítünk, hanem az embereknek is.

Active 22h ago
Joined Aug 14, 2025
Powered by