Activity
Mon
Wed
Fri
Sun
Nov
Dec
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
What is this?
Less
More
14 contributions to Barbarian Skool
From Autopilot to Killer
Dag barbaren, Trigger warning: this is gonna be a long one. Eerst en vooral: hallo aan iedere 735 van jullie. Bedankt om me te accepteren in de community. De reden waarom ik hier terecht ben gekomen is eigenlijk vrij simpel. Ik heb onlangs een mentale klik gemaakt: ik wil een killer worden. Ik luister al een tijdje naar de Barbarian Project en in verschillende afleveringen kwam voor mij een bepaalde tendens terug. Jonas en Julian hebben het regelmatig over het feit dat ze er ergens spijt van hebben dat ze pas zo laat begonnen zijn met grinden en te lang op autopilot hebben geleefd, dat zette mij aan het denken. Ik ben 21 jaar en heb dus nog enorm veel tijd om mezelf te ontwikkelen. Ik wil daar ook gebruik van maken. Ik wil niet binnen tien jaar terugkijken en denken dat ik vroeger veel meer had kunnen doen. Ik geloof ook sterk in het principe dat je omgeving bepaalt welke richting je uitgaat. Als je met vijf alcoholisten omgaat, ben je de zesde. Dat principe kun je op bijna alles toepassen. Als de mensen rond je vooral tevreden zijn met een leven op autopiloot, wordt het heel gemakkelijk om zelf ook zo te leven. Dit is iets waar ik geen genoegen mee wil nemen. Niet omdat er iets mis is met een normaal leven, maar omdat ik zelf meer wil. We lopen hier maar één keer rond en ik wil er zoveel mogelijk uithalen. Ik wil lifemaxxen. Daarom spreekt het idee van deze "tribe" me ook zo aan. Sebastian Junger schrijft over hoe belangrijk het voor mensen is om ergens bij te horen en deel uit te maken van iets dat groter is dan jezelf. Een groep waarin mensen elkaar sterker maken en vooruit duwen. Dat is eigenlijk exact waar ik naar op zoek ben. Dus, wie ben ik? Ik ben Andres, 21 jaar. De afgelopen drie jaar ben ik militair geweest en heb ik aan de Koninklijke Militaire School gestudeerd. Mijn oorspronkelijke doel was om officier te worden binnen de Cybercomponent. Eigenlijk zat ik daar in een gouden kooi. Ik werd betaald om te studeren, kreeg enorm veel kansen en had een duidelijk pad voor mij liggen. Alleen was het pad dat ik oorspronkelijk wou volgen uiteindelijk niet mogelijk. Na drie jaar heb ik daarom de knoop doorgehakt en ben ik ermee gestopt.
2 likes • Sep 6
Wow Andres. Mooi te lezen dat je op je 21 al zo'n duidelijk beeld hebt van waar je naartoe wil. Beweging, lezen en professioneel ook al enige richting voor ogen. Sterk.
8week challenge start 113kg
Beste Barbaren, vandaag start ik met de 8 week challenge… confronterend om te beginnen op 113kg. Jarenlang een struggle om een gezond gewicht te bereiken en aan te houden. Na de 2 afgelopen webinars de moed gevonden om nog maar eens op te staan en het deze keer echt voor mezelf te gaan doen. Nu op een manier die ikzelf begrijp dankzij de webinars/classes en de live calls.
8week challenge start 113kg
1 like • Sep 6
Goede intenties Kristof. Step by step 💪
Passie vinden: mijn verhaal in een korte video
Iets waar ik vaak over nadenk: 'leid ik nu mijn beste leven' En dan stel je jezelf vragen. Maar je kan jezelf vragen stellen tot het einde der tijden. Doen is de oplossing. Even mijn visie in een video, voor zij die het mogen helpen! Feedback welkom Barbaren!
1 like • Jun 1
Net bekeken Troy. Goede insteek, bedankt. +1 voor uw tekenskills
Activity tracker tips?
Dag mannen, ik ben opzoek naar een goede activity tracker. Voor mij is het vooral belangrijk dat het mijn slaap goed tracked en mijn algemene beweging/stappen bijhoudt. Ik hoef geen smartwatch functies of dergelijke. Heeft iemand aanbevelingen? Whoop/Aura ring/Polar/... Alvast bedankt!
0 likes • May 22
Moeilijk om echt advies te geven hierover aangezien ik net als de meeste mensen slechts een beperkt deel uit het hele aanbod heb uitgeprobeerd. Persoonlijk gebruik ik grotendeels mijn Garmin horloge hiervoor. Belangrijkste punt voor mij is activiteiten tracken, maar ook op andere vlakken zoals slaap, hrv, ... vind ik de informatie waardevol. Ik ben zelf ook wel aan het uitkijken naar een schermloze tracker. Net als Luc verwacht ik veel van de nieuwste Fitbit Air. Die ga ik zeker overwegen de komende maanden.
De kracht van markeren en samenvatten
Heren, Ik ondervind sterke voordelen van het samenvatten van mijn boeken. Door het markeren en onderlijnen van stukken uit het boek lees ik de belangrijkste punten meerdere keren, al is het soms onbewust. Na het enkele keren te hebben gelezen wordt vaak duidelijk dat, wat er staat, vaak verschilt van de betekenis, die vaak veel dieper is dan je zelf in eerste instantie denkt. Als ik klaar ben met het lezen van zo'n 100 pagina's (absoluut niet elke dag) begin ik met samenvatten. Ik kijk naar de onderstreepte zinnen en woorden en bekijk nog eens in welke context het wordt geschreven. Zo wordt al snel duidelijk dat er zelfs na meermaals lezen nog een hoop dingen veranderen aan je perceptie over de betekenis van woorden. Zelfs als dit niet op de manier binnenkomt als de schrijver het bedoeld heeft, valt er veel uit te leren. Markeren jullie ook keypoints in jullie boeken en vatten jullie deze samen? Als je dit nog niet doet, begin ermee. Het brengt je zo veel meerwaarde!
De kracht van markeren en samenvatten
1 like • May 14
Ik lees ook steeds met een potlood en lineaal om zaken te onderlijnen die ik interessant vind. Nadien nog eens herlezen en samenvatten heb ik tot nu toe nooit gedaan. Goed idee wel, want nu gaan die zaken vaak verloren als men geheugen weigert ze op te slagen 😅
1-10 of 14
Steff Helsen
3
44 points to level up
@steff-helsen-8529
/

Active 2d ago
Joined Mar 22, 2026
ISTJ
Belgium
Powered by