Activity
Mon
Wed
Fri
Sun
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
Jan
Feb
Mar
What is this?
Less
More

Memberships

Unge Iværksættere

193 members • Free

AI Automations by Kia

21.6k members • $1/month

AI Automation Society

294.8k members • Free

46 contributions to Unge Iværksættere
Kom med jeres spørgsmål 🎙️
Rasmus Beckmann er 19 år og har allerede 2000 kunder i sin vinduespudserforretning. I episoden dækker vi alt fra startfasen, til at skalere forbi 500+ kunder. Har du et spørgsmål til Rasmus? Så skriv det i kommentaren 🤝 Podcasten udkommer på YouTube og Spotify.
Kom med jeres spørgsmål 🎙️
2 likes • 14d
fuck hvor fedt
3 likes • 13d
Spørgsmål: der er rigtig meget generisk informationpå nettet der skal hjælpe folk med at drive en forretning. Ting som: - arbejd hårdt - Tro på dig selv - Kunderne først Hvis han kunne givet et råd til nogle, hvor det ikke var så generisk. Hvad ville det så være)!
POKALER TIL DE SEJE
Vi har købt pokaler til Unge Iværksættere. Hver måned bliver én deltager kåret som månedens mest aktive i vores Skool-community. Det er personen, der bidrager mest til fællesskabet – ved at stille spørgsmål, dele erfaringer, hjælpe andre videre og engagere sig i diskussionerne. Vi tror på, at stærke fællesskaber bliver bygget af dem, der giver noget tilbage. Derfor vil vi gerne anerkende den indsats – også helt konkret Pokalen bliver overrakt til vores månedlige event i København og Aarhus, og første gang er den 20. marts. (vinderen findes på baggrund af leaderboardet kombineret med en individuel vurdering)
POKALER TIL DE SEJE
1 like • 16d
@Simon Holm ;))
1 like • 14d
@Jens Reimann lest go - wanna see u on the podium ;)
Jeg giver mig selv en uge til at starte en business.
Jeg har i det sidste lange stykke tid gerne ville starte en business, men har ikke kunne få noget på benene. En af mine undskyldninger har været at jeg ikke har kunnet finde noget jeg synes var sjovt/interessant. Men det er efterhånden ikke andet end en undskyldning. Jeg har lavet en masse overspringshandlinger bare fordi jeg ikke har ville, og måske været lidt bange for, at forpligte mig til en business. Fordi hvis jeg starter, så er det ikke bare en drøm længere, og jeg skal faktisk bruge tid og energi på det. Det skal ikke stoppe mig længere, så jeg giver mig selv en uge til at finde på business idéer og så skal jeg starte en af dem. Den vil jeg så bruge de næste 2 måneder på at få til at lykkes, og derefter, hvis jeg ikke kan lide det, må jeg finde noget nyt. Jeg vil prøve at dokumentere min rejse herinde, så jeg ikke har nogen undskyldning for at stoppe, eller ikke at lave noget. Jeg håber i vil følge med, og måske selv hoppe med på rejsen, hvis I selv står i en lignende situation.
3 likes • 14d
Let’s go Søren ! Jeg er altid available til en snak hvis du har brug for det. U got this
Succes tager tid!
Længe siden jeg har skrevet noget herinde, da jeg har haft fuld fart på! Helt kort har jeg solgt: En workshop for 16.500 ydermere har jeg solgt systemer til tre virksomheder til en samlet værdi på 42.000 kr. Selvom det er fantastisk cashflow er mit største win, at jeg nu kan se, at startegien jeg lagde i januar faktisk virker Fra simpel kold kanvas til jobs for virksomheder i milliard-klassen er skørt og langt fra lige til. Det kræver timevis af foreberedelse og mange uforpligtende og åbne møder for at varme det enkelte lead op. Men! Det virker. Nu har jeg foden indenfor og giver den 130 km/t for at leverer til UG
2 likes • 21d
Kæmpe win big up’s 👌👌
2 likes • 26d
not surprised though
1 like • 25d
@Mik Resen Lønborg 🤝
1-10 of 46
Sejer Andersen
5
296points to level up
@sejer-andersen-9501
Copenhagen, Denmark. AI & Sales

Active 3d ago
Joined Aug 28, 2025