Activity
Mon
Wed
Fri
Sun
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
Jan
Feb
Mar
Apr
May
What is this?
Less
More

Memberships

Key Learners Piano Club

2k members • Free

Unge Iværksættere

226 members • Free

3 contributions to Unge Iværksættere
aesthetic
billedets resolution er dårlig men føler det her look er svært at opnå for er kun 181 er 15 så bliver måske højere men altså hvad tænker i?
aesthetic
1 like • 10d
@Emil Hvas helt enig, proportioner, og god pasform er det vigtigste også kan man kigge på materiale og farve kombinationer. 181 er ikke lavt, men man skal bare huske at hvis man har lav taljet bukser på, ser man også lavere ud fordi det får en til blive mere firkantet, og giver en 1:2 silhuet. Så hvis man gerne ville se højere ud ville det være en god ide at skaffe sig nogle mid taljet, og i nogle bukser, som fx suit pants, er høj taljet et godt valg. Jeg har bare lagt mærke til at mange unge folk har det med at sagge deres bukser hvilket går i mod det jeg skriver. Jeg har set det vedhæftede billede før, og man skal huske at der er meget der går ind at skabe det look han har. Han har også en god tan, han ligner en i god form, hvilket også for tøjet til at sidde bedre, også matcher han det med et fine par sko og en pæn cap.
Hey boys and girls🚀
Jeg hedder silas, jeg er 18 år og er fra lyngby (københavn). jeg er en ung og ny founder/iværksætter som endelig har fået lidt succes efter en lang og hård kamp. jeg driver en online ecom store gennem shopify, hvor jeg sælger mine produkter til hr og fru danmark. mit mål er at ramme den første million dkk, som jeg er halvvejs med i min blot 1,5 måned gammel store. Jeg er spring fyldt med god energi og gode ideer, så hold ikke tilbage med at spørge ind, jeg vil meget gerne dele ud af alt hvad jeg har lært ind til videre og meget gerne lære en hel masse nyt også:) Glæder mig til at snakke med jer og være en del af denne skønne og geniale gruppe🙌🚀
1 like • 10d
Super godt gået Silas også i en alder af 18! Jeg håber på at se dig til en af de kommende events, så vi kan hilse på dig ordentligt 😊🙏
Drinks på fredag? (KBH)
UPDATE: Vi mødes kl 18:00 på Højbro Plads (Biskop Absalon) og får en bid mad. Tager herefter på en bar, enten ved Gammel Strand eller Scandic Rooftop. Skriv til mig på IG hvis man kommer senere!! Hvem har lyst at mødes til en drink på fredag kl 18? Alkohol eller ikke-alkohol, tænkte det ville være hyggeligt at fejre ugen. Smid en kommentar hvis du er på, så ved jeg hvor mange jeg skal booke bord til 👇 ALLE er velkomne! :)
Drinks på fredag? (KBH)
2 likes • 25d
[attachment]
1-3 of 3
Nicholas Valentino
1
1point to level up
💪+❤️+🤝+🧠

Active 4d ago
Joined Sep 8, 2025
ENTJ
Denmark