Activity
Mon
Wed
Fri
Sun
Jan
Feb
Mar
Apr
May
Jun
Jul
Aug
Sep
Oct
Nov
Dec
What is this?
Less
More

Memberships

Narkotikapolitik med Johan

31 members • Free

4 contributions to Narkotikapolitik med Johan
Ny kurs: Hur minskar vi narkotikarelaterad dödlighet?
Jag kan med stolthet presentera en kurs för er som vill veta mer om rekommendationerna för hur vi minskar narkotikarelaterad dödlighet. Kursen kommer bli en del av VIP-paketet, men jag lämnar den öppen för alla medlemmar ett litet tag. Vad anser ni om innehållet? Länk: https://www.skool.com/svensk-narkotikapolitik-3447/classroom/60ebf5fe?md=1495c051231e42d39b8451ccdfb7788c
Ny kurs: Hur minskar vi narkotikarelaterad dödlighet?
2 likes • 17d
Det ser riktigt bra ut. Något jag dock la märke till var en mening där jag tror ordet "inte" har halkat bort
Medicinsk Cannabis
För ett par månader sedan träffade jag ett par kunder i jobbet. Jag såg på frun att hon hade ont och såg lite hängig ut så på ett fint sätt under eftersnacket frågade jag frun om hon var okej. Hon berättade då att hon har kronisk nervsmärta efter en skada och inte har någon fungerande medicinering då hon inte tål opiater eller liknande. Jag berättade om mina egna erfarenheter av kronisk smärta och behandling med medicinsk cannabis. De frågade vilken klinik jag går till och jag tillhandahöll länk till kliniken. Igår ringde kunden upp och berättade att hon precis har kunnat gå upp till att jobba heltid igen efter att ha varit 100% sjukskriven i över 2 år. Både hon och hennes make är överlyckliga och tackade mig för jag var modig och berättade om mina egna erfarenheter. Så när ni träffar individer som har dessa problem, prata med dem om ni känner ni vågar och att det har potential att landa i god jord. Tillsammans gör vi skillnad på riktigt.
Medicinsk Cannabis
Mitt första inlägg
Hej på er alla härliga cannabisaktivister från ett riktigt Winter Wonderland.
Mitt första inlägg
1 like • Nov 20
@Johan Svensson ingen eldstad i lägenheten men massa te och goda kakor.
Ny medlem? Läs mig först.
Kul med nya medlemmar! Ni är varmt välkomna. Presentera er själva i en kommentar nedan! Hjälp verksamheten genom att bli Stödmedlem: https://www.skool.com/svensk-narkotikapolitik-3447/classroom/4348b877?md=f9e78fdef52b4fc38d6e10e351678a0c
Ny medlem? Läs mig först.
4 likes • Nov 20
En 38 år gammal relativt nygift kille. Både jag och min hustru är cannabispatienter pga våra värkdiagnoser Har gått från att vara heltidssjukskriven till att jobba 100% med hjälp av cannabisen. En av antidroglobbyns värsta fiender som alltid tar debatten.
1 like • Nov 20
@Johan Svensson jag ska försöka vara med men det hänger på om jag sitter i kundmöte eller inte
1-4 of 4
Martin Samsand
2
6points to level up
@martin-samsand-8956
Svensk cannabispatient Egenföretagare inom försäljning (Inte av Cannabis tyvärr)

Active 8d ago
Joined Nov 20, 2025