Hvad tænker i om Visa aktien her i gruppen? Den har en stigende omsætning og indtjening. Den er nede 10% Iår. Analytikerne siger: Køb - 37 Hold - 3 Sælg - 0
Hvis du vil have nogle lidt mere risikabelt, ville kvante aktier være gode at kigge på. Vi snakker D-wave, Rigetti og Ionq osv. Personligt tænker jeg det ville blive meget officielt længere ud i fremtiden. Men som sagt meget op og ned.
I går kunne man se, om man skulle have penge tilbage i skat, eller om man skulle betale For mit vedkommende skal jeg have omkring 5.800 kr. tilbage, men hvordan ser det ud for jer andre?🫣
Synes mange af dem generalt er gode, men ved ikke om du tænker du vil have dem alle sammen, for så ville der være meget overlap i eksponeringen på dem.
Man må sige der er fuld gang i markedet efter Trump er gået i krig i Mellemøsten. Men hvordan har jeres uge været, og er der plus eller minus på depotet?😅☺️ Selv er jeg nede ca. 1,5% (ca. 11.000 kr.)