45 HARD BEGYNDER I MORGEN!
Jeg har over den sidste uge gået og overvejet at lave 75 Hard challenge, men var lidt i tvivl om jeg skulle da jeg allerede har planlagt en ferie her i februar måned, som er under 75 dage væk. Jeg har besluttet at det ikke skal holde mig tilbage og derfor kører jeg bare indtil jeg skal afsted, som passer nogenlunde med 45 dage.
Hvis du ikke ved hvad det går ud på så får du lige en hurtig opsummering af reglerne her:
  1. Man skal gennemføre 2 træninger på 45 min, og en af dem skal være udenfor.
  2. Man skal holde sig til en diet og man ikke have cheat days. En af tingene der skal være en del af dieten er ingen alkohol.
  3. Man skal drikke en gallon vand. Det svarer til 3,8 liter.
  4. Man skal læse 10 sider i en faglitterær (non fiction) bog.
Alle reglerne skal overholdes hver evigt eneste dag. Hvis man ikke overholder dem starter man om fra dag 1 af.
De regler jeg har valgt for min diet er:
1. Ingen ultra forarbejdede fødevarer.
2. Intet raffineret sukker.
3. Kun hjemmelavet mad.
Jeg vil gøre mit bedste for at dokumentere processen, og håber på at inspirere nogle af jer andre til også at tage imod udfordringen!
7
3 comments
Søren Lykkeberg Møller
4
45 HARD BEGYNDER I MORGEN!
powered by
Unge Iværksættere
skool.com/unge-ivrksttere-3699
Et sted hvor unge iværksættere kan samles, dele erfaringer og skabe værdi for hinanden! Læs det fastgjorte opslag under 'Main' når du kommer ind.
Build your own community
Bring people together around your passion and get paid.
Powered by